Sastanak s Majom Kuhar, predsjednicom DKOM-a

Tema sastanka bila je predstavljanje AmCham-ovog stajališta Prijedlozi za unaprjeđenje implementacije Zakona o javnoj nabavi. AmCham-ovi članovi već dvije i pol godine prate implementaciju Zakona te su primijetili prakse koje bi bilo potrebno unaprijediti kako bi se osigurao bolje funkcioniranje sustava javne nabave u Hrvatskoj. 

Područja koja je potrebno unaprijediti uključuju ekonomski najpovoljniju ponudu (ENP), izmjene ugovora o javnoj nabavi i nadzor nad izvršenjem ugovora javne nabave, okvirne sporazume, jednostavnu nabavu i prethodno savjetovanje.

Gđa Kuhar navodi kako se preporuke AmCham-a u određenim dijelovima preklapaju s DKOM-ovim godišnjim izvješćem. Također, je naglasila kako je od najveće važnosti edukacija dionika u sustavu javne nabave, kao i bolje planiranje samih postupaka. 

Ispred AmCham-a na sastanku su sudjelovali Andrea Doko Jelušić, izvršna direktorica, Saša Jovičić, predsjedatelj Odbora za javnu nabavu, Jelena Markulin, zamjenica predsjedatelj Odbora za javnu nabavu i Dražen Malbašić, voditelj politika.